ОШ "Иво Лола Рибар" Скобаљ

Добродошли на званичну презентацију наше школе

Свим ученицима и запосленима желимо
срећан и успешан почетак нове школске године

Сарадња наше школе са ПУ Смедерево

У оквиру сарадње ПУ Смедерево и ОШ “Иво Лола Рибар” у Скобаљу, школа је одељењу полиције у Малој Kрсни донирала један компјутер, један монитор и један штампач. Школа ће наставити сарадњу са ПУ, а у пријатној атмосфери је договорена даља сарадња са одељењем у Малој Kрсни у виду презентације припадника ПУ ученицима школе.

Професионална оријентација из угла средње школе ка основној школи.

24.10.2022. Успешно је успостављена сарадња са СШ из Лајковца, где су ученици СШ у оквиру професионалне оријентације пружили могућност ученицима ОШ да ближе упознају школу, из угла ученика.

Свим ученицима и запосленима желимо срећан и успешан почетак нове школске године

Успех наших осмака на завршном испиту

Ове године наши ученици су најбоље урадили завршни испит у нашој општини. Честитамо им на постигнутом успеху и надамо се да ће сви уписати жељену школу.

Родитељски састанак

30.06.2022. године одржан је родитељски састанак на коме су одличним ученицима, као и ученицима који су остварили резултате на такмичењима уручене награде и похвалнице. Такође је ђаку генерације, Немањи Милојевићу уручена Вукова диплома.

Упис и тестирање деце у први разред

Поштовани родитељи будућих првака,

Упис и тестирање деце у први разред Основне школе ,, Иво Лола Рибар” Скобаљ, почиње 1. априла и траје до 31. маја 2022. године. Термини за упис и тестирање детета заказују се у школи, код психолога и педагога.

НУРДОР-Засади живот, буди херој

И ове година наша Школа је учествовала у хуманитарној акцији Засади живот, буди херој. Акција Засади живот је у организацији НУРДОР-а. НУРДОР је Национално удружење родитеља деце оболеле од рака, оновано 2003. године у Београду с циљем да брину о деци и родитељима на подручју целе Србије.

У нашој школи је отворена страница библиотекара на Инстаграму под називом “На крилима књиге”.

У среду 1. септембра почиње нова школска година.
Ученици 1. и 2. разреда почињу са наставом у 13:30, а 3. и 4. у 14:20 часова.
Ученици од 5. до 8 разреда ће бити у 1. смени.
Распоред звоњења можете погледати овде.
Свим ученицима, родитељима и запосленима желимо срећан и успешан почетак нове школске године!

Родитељски састанак

28.06.2021. је одржан родитељски састанак на коме су похвалнице и награде уручене одличним ученицима, као и ученицима који су остварили резултате на такмичењима. Такође је ђаку генерације, Маји Стевановић уручена Вукова диплома.

Мале олимпијске игре

Ученици 1. и 3. разреда наше школе освојили су треће место на Међуокружном такмичењу у Малим Олимпијским Играма одржаним у Параћину.

Окружно такмичење из информатике и рачунарства

Ученици наше школе су у недељу 23.05.2021. године учествовали на Окружном такмичењу из информатике и рачунарства и остварили следеће резултате:

Љуба Башић 1. место
Никола Јовановић 2. место

Мале олимпијске игре

Ученици 2. разреда наше школе освојили су прво место на Окружном такмичењу у Малим Олимпијским Играма одржаним у Смедереву.

Хуманитарна акција "Засади живот, буди херој!"

Сарадња са Националним удружењем родитеља деце оболелих од рака NURDOR

ради спречавања ширења инфекције у образовно-васпитним установама

У среду, 11.3.2020. године, биће одржана посебна седница наставничког већа са почетком у 18.00 часова.

Уређење школе

У току новембра месеца 2019. изведени су радови на изградњи крова изнад санитарног чвора, као и постављања PVC столарије.

Уређење архиве

28.03.2019. У току месеца марта изведени су радови на архиви која је окречена и уместо старих дрвених ормара постављене су металне полице у складу са правилником.

Литерарни конкурс

28.03.2019. Поводом 1. литерарног конкурса наше школе на тему “Вредне руке моје мајке, баке…” ђацима су уручене захвалнице за учешће и додељене дипломе и награде за прва 3 места.

Упис првака

31.01.2019. Овде можете погледати обавештење о новој процедури уписа у први разред основне школе